Füsioterapeutiline massaaž
on spetsiaalne massaažitehnika, mida kasutatakse tervise parandamiseks, valu leevendamiseks ja liikuvuse suurendamiseks. Selle lähenemise eesmärk on toetada füsioteraapia eesmärke ja võib olla osa patsiendi taastumisprotsessist.
Füsioterapeutilise massaaži käigus kasutatakse erinevaid massaažitehnikaid, aga ka süvakudedemanipuleerimist, liigeste manipulatsiooni, venitamist, survepunktide stimuleerimist, TECAR aparaati ja kinesioteipimist.
Massaaži kohandatakse vastavalt patsiendi individuaalsetele vajadustele ja füüsilisele seisundile.
Enne protseduuri hindab füsioterapeut patsiendi seisundit ja koostab individuaalse plaani, võttes arvesse patsiendi terviseajalugu ja konkreetseid vajadusi. See on suunatud protsess, mille eesmärk on parandada patsiendi heaolu ja edendada keha loomulikku tervenemisvõimet.
Peamised eesmärgid:
Valu leevendamine: Füsioterapeutiline massaaž võib aidata vähendada lihaspingeid ja valu, parandades vereringet ja lõdvestades lihaseid.
Liikuvuse suurendamine: Füsioterapeutiline massaaž võib aidata parandada liigeste liikuvust ja vähendada liikumispiiranguid, võimaldades patsiendil taastada normaalne liikumisulatus.
Lihaspinge leevendamine: Füsioterapeutiline massaaž aitab leevendada lihaspingeid ja parandada lihaste paindlikkust.
Parandada vereringet: Füsioterapeutiline massaaž suurendab verevoolu masseeritavates piirkondades, mis võib aidata kaasa paremale hapniku ja toitainete transportimisele kudedesse ning jääkainete eemaldamisele.
Toetada füsioteraapiat: Füsioterapeutiline massaaž võib olla integreeritud osa laiemast füsioteraapiaprogrammist, täiendades ja tugevdades füsioterapeudi rakendatavaid meetodeid.